MENU

Kuidas ise oma kodulehte optimeerida, 2. samm – Puhtad ja asjakohased URLid

Oleme jõudnud järgmise sammu juurde. Loodan, et oled vahepeal jõudnud oma märksõnad ilusasti kirja panna ja oled valmis järgmise sammuga edasi liikuma.

Kõigepealt natuke selgitusi . URLiks nimetatakse siis kodulehe aadressi, näiteks:

Ja puhta all pean silmas, et kodulehe aadressis ei ole rida mõttetuid numbreid/tähti vaid iga leht vastab sellel olevale sisule.

– Puhas URL

– URL, mis vajaks kindlasti kohendamist

Otsingumootorid jälgivad palju seda infot mis on Sinu kodulehe URLis, seega on see väga oluline koht kus oma eelnevalt kirja pandud märksõnu ära kasutama hakata. Toon siin välja olulisemad ülesanded, mida peaksid tegema, olenevalt kas Sul on juba koduleht olemas või plaanid seda alles looma hakata.

Kui Sul on koduleht juba olemas, siis kõigepealt käi oma koduleht leht-lehe haaval läbi ja kontrolli, et kõikidel lehtedel oleks juba puhas ja asjakohane URL, ehk siis et seal ei oleks mingisugust suvalist tähe-numbri rodu vaid kõik sõnad seal omaksid tähendust ja oleks vastavuses sellel lehel oleva sisuga. Kui Sul on teenuste kohta eraldi lehed siis pane neile kindlasti vastavad URLid, näiteks meie pakume logode disainimist ja antud teenuse leht on http://hug.ee/et/logode-disain . Kui Sul on e-pood siis vaata kindlasti, et igal tootel oleks ka toote nimetus URLis välja toodud. Nt kui müüd koerte parukaid siis, et antud toote leht oleks aadressil, mis seda sisaldaks, nt www.sinuleht.ee/koerte-parukad vms

Seejärel tee vajalikud muudatused URLidele mis ei ole puhtad, siinkohal võta ka arvesse olulisemaid märksõnu, mis eelmises sammus kirja panid. Seejärel võta ette kirja pandud märksõnade list ja proovi kõikide olulisemate märksõnade jaoks teha eraldi URLiga leht oma kodulehele ja loomulikult peab nendel lehtedel siis olema ka asjakohane sisu.

Kui Sa alles lood oma kodulehte siis püüa luua iga olulisema märksõna jaoks oma kodulehele alamleht selle märksõnaga URLis. See samm võib suuresti muuta ka Sinu esialgseid mõtteid oma loodava kodulehe väljanägemisest ja struktuurist.

Lõpetuseks mainin ära, et tegemist on kestva tööga ja lähtuvalt sellele kuidas Sinu eesmärgid ja suunad muutuvad, peaks see ka kodulehel kajastuma. Kui tahad mingisuguseid kindlaid teenuseid/tooteid rohkem välja tuua siis pane ka oma põhirõhk optimeerimisel nendele.